1.DEN

Tak první den (nebo spíš odpoledne) jsme zvládli, Cesta byla dlouhá, ale klidná.

Všechny slzičky jsme nechali ještě v Praze, takže už jsme se mohli všichni jen těšit, co nás nového a zajímavého čeká na škole v přírodě. Pan vedoucí už na nás netrpělivě čekal a velmi hezky nás přivítal.  Vybalili jsme si, chvíli jsme si stihli ještě pohrát a už jsme mazali na večeři. Pan vedoucí nám uvařil vynikající rizoto. Potom jsme se podívali na večerníčka a pohádku, vysprchovat vyčistit zuby ještě jedna pohádka jako přídavek, pusinku na dobrou noc a už si necháme zdát něco hezkého.

Zajímavost: Cestou jsme potkali tolik objížděk a uzavírek, že jsme si připadali , jak na D1. 🙁

Hláška dne: 

P.učitelka: Tak co těšil jsi se na školu v přírodě?
Dítě:  Ne, já jsem jet nechtěl, ale máma mě sem nacpala…..

 

2.DEN

Dnes byl poměrně chladný den, ale nám to nevadilo. Dobře jsme se oblékli a mohli jsme vyrazit do přírody. Dopoledne jsme vyrazili do lesa pod sjezdovku, kde jsme si hráli a hledali houby-marně. Potkali jsme i kamarády z místní mateřské školy.
Odpoledne jsme vyrazili také do lesa ,ale pod ŠPIČÁK. A tam už nás čekal nový kamarád pavouček Provazníček. Bude tady s námi, bude si s námi hrát a budeme od něj dostávat úkoly. Za každý splněný úkol nám do průkazky namaluje do své pavučinky dalšího kamaráda pavoučka. A dnes jsme hned plnili první úkol. Dělali jsme pro pavoučka všichni krásnou velkou pavučinu a potom jsme pro Provazníčka a jeho kamarády stavěli  pavoučí domečky. „Doma“ jsme potom do průkazek vše namalovali, aby jsme mohli rodičům vše vyprávět a budeme čekat, jestli nám Provazníček  za splněný úkol do pavučinky namaluje svého kamaráda.
Na dobrou noc nám p.učitelka ještě přečetla o pavoučkovi Provazníčkovi krásnou pohádku.

Zajímavost dne:
Les je plný muchomůrek červených, ale hříbek ani jeden. :(. Podle místních máme počkat do čtvrtka :)))- Tak uvidíme.

 

Hláška dne:

Dítě kamarádovi: “ Já jsem mistr BODLÁK, tak  můžu píchat koho chci“

 

   

3.DEN

Ani dnes na nás sluníčko nevykouklo. Dopoledne jsme vyrazili do lesa, kde na nás opět čekal Provazníček se svým dalším úkolem. Museli jsme rozmotat číselnou motanici  a Ti nejrychlejší vyhráli(takže všichni:) . Po obědě jsme vyrazili do místního sportovního areálu, kde jsme si zacvičili na posilovacích strojích, zahráli fotbal, nebo třeba házeli létajícími talíři. Nakonec měli běžecké závody a samozřejmě jsme opět  vyhráli úplně všichni. Domů jsme si vyšlápli obrovský kopec a pěkně jsme si zafuněli.
Po večeři pak večerníček, sprchování, pohádka o Provazníčkovi a honem do svých pelíšků. To se nám dnes bude spát….

Zajímavost dne:

Pan kuchař nám vaří tak dobře, že máme mezi sebou takového jedlíka, který k obědu snědl 6 knedlíků.

Hláška dne:

Dítě: Do jaké třídy chodíš, já do SLUNEČNIC.
Dítě: Já do VOJENSKÉ.

 

 

 

4.DEN

Dnešní den byl celý uplakaný. Už když jsme se ráno probudili, tak pršelo a pršelo a pršelo. Protože jsme nemohli ven, měl pro nás dnes Provazníček připravené úkoly pro šikovné ručičky. Nejprve jsme ale museli hledat naše průkazky, aby jsme zjistili, jestli nám tam kamarád Provazníček namaloval dalšího pavoučka za splněný úkol. Provazníček nám je totiž pečlivě schoval, aby jsme to neměli tak jednoduché.
Dopoledne jsme vyráběli krásné pavoučky z barevného papíru, ze kterých jsme si pak udělali výstavu. Odpoledne jsme  měli velkou soutěž, kdo nejrychleji namotá pavučinkovou nitku na ruličku. Tady se ukázalo, kdo má hbité prstíčky. Potom na malou chvíli přestalo pršet, tak jsme se šli vyvětrat a po návratu jsme ještě vyráběli pro Provazníčka pavučinky pomocí špejlí a vlny.
Dnešní den byl náročný, ale zvládli jsme to. Večer jsme se už těšili na pohádku o Provazníčkovi a pak už se necháme zdát o sluníčku, které za námi zítra určitě přijde.

Zajímavost dne:
Dnes nám pan kuchař udělal k večeři tu největší baštu – BUCHTIČKY SE ŠODÓ.
To jsme si všichni pochutnali a téměř všichni jsme si přidali.

Hláška dne:
P.učitelka: Děti, kdo si dá okurkový salát?
Dítě: Já ne, já držím dietu …..

5.DEN

Dnešní den byl nejen poslední tady v Albrechticích, ale konečně i sluníčkový. Dopoledne jsme vyrazili do lesa, kde jsme se rozloučili s domečky a pavouček nám připravil předposlední úkol. Museli jsme projít pavoučí labyrint, což bylo těžké, ale ještě těžší bylo, že jsme ho museli projít poslepu. Moc se nám to ale líbilo. Labyrint si prošly i paní učitelky a ani to nebylo lehké. :).
Odpoledne jsme si pohráli na hřišti a pak už na nás čekal úplně poslední úkol od Provazníčka. Připravil pro nás bojovku – kimovku, kde jsme si museli zapamatovat všechny obrázky, které jsme cestou zapamatovali. Na konci jsme hledali zlatý poklad od Provazníčka. ze kterého jsme měli ohromnou radost. Pak už jsme se jen s pavoučkem Provazníčkem rozloučili a slíbili mu, že se za ním zase někdy vrátíme.
K večeři nám pan kuchař na rozloučenou udělal řízky s bramborovou kaší a po večerníčku do pelíšků, poslední pusinka na dobrou noc a už si necháme zdát o mamince a tatínkovi a zítra hurá domů.

Zajímavost dne:
V lese jsme hledali také houby, které nám místní slibovali právě na čtvrtek. Bohužek ani houba….:(

Hláška dne:

Dítě: Ty p.učitelky jsou někdy pěkně popletený….. a někdy i ředitelky.

 

Vážení rodiče, tímto končí nejen škola v přírodě, ale samozřejmě i náš deníček. Ač nám počasí úplně tak nepřálo, vše jsme zvládli bez problémů a všichni jsme si to moc užili. Dětičky už se mooooc těší domů a my doufáme, že se jim zde líbilo a že s námi na jaře opět vyrazí užívat si přírody, her a kamarádů a zažít spousty legrace.

P.uč. Dita, Denisa, Ivana a Jiřina