Co děti potřebují ve školce

• Do třídy čisté, pohodlné a důstojné oblečení (bez zipů a řady knoflíků). Není vhodné chodit pouze v punčocháčích.
  • Na pobyt venku (vycházku nebo na zahradu) sportovní oblečení přizpůsobené ročnímu období a počasí (rukavice, kloboučky,…).
  • Bačkory na přezutí s pevnou patou (ne pantofle, cvičky, obutí crocs).
  • Pyžamo – každý týden se nosí vyprat.
  • VŠE PODEPSANÉ!
  • V předškolní třídě – cvičební úbor (kraťasy, tričko).
  • Náhradní tričko, náhradní kalhoty, spodní prádlo, ponožky, (v zimě punčocháče).
  • V září, v únoru: 10 balíčků papírových kapesníků

Desatero pro rodiče MŠ

1. Oblečení – nevhodné je těsné nebo malé oblečení, zipy, pásky, řada knoflíků. Zbytečně to děti stresuje. Do třídy tričko, tepláčky, legíny nebo sukýnku, obutí-pevné bačkory ne pantofle ne cvičky, ne obuv crocs. Na pobyt venku sportovní oblečení.
  2. Jídlo – naučte dítě jíst lžící, starší příborem, pít z hrnečku
  3. Hygiena – naučte děti smrkat
  4. Podpořte a ujistěte dítě, že vše ve školce zvládne. Chvalte své dítě. I učitelka také za malý úspěch Vaše dítě chválí.
  5. Snažte se, aby dítě bylo vyzvednuto ze školky včas.
  6. Neříkejte dítěti, že půjde domů po obědě, když to není pravda. Dítě na vás čeká a v MŠ pláče.
  7. Zvykejte dítě na odloučení.
  8. Buďte během příchodu a odchodu do/ze školky milí, ale také rozhodní.
  9. Odcházejte s úsměvem.
  10. Vyprávějte si s dětmi o MŠ, ptejte se dětí co dělaly, jakého mají kamaráda, co se jim dnes líbilo, co měly k jídlu.